SONY

16 sal operacyjnych ze sprzętem cyfrowym

Zespół Sony Healthcare Solutions współuczestniczył w realizacji nowego budynku dziecięcego szpitala Alder Hey, który zaprojektowano z myślą o zapewnieniu małym pacjentom najlepszych warunków leczenia i wyposażono w nowe sale operacyjne oraz najnowszą technologię.

Alder Hey to jeden z największych w Europie szpitali dziecięcych, który co roku otacza opieką 275 000 pacjentów i ich rodziny. W październiku 2015 roku, po 18-miesięcznych, szpital przeniósł się ze starego budynku do supernowoczesnego obiektu: Alder Hey in the Park. Personel medyczny ma do dyspozycji 16 sal operacyjnych wyposażonych w sprzęt cyfrowy. Sale te są pierwszym owocem rozwijającej się współpracy między Alder Hey a Sony.

W 13 nowych salach operacyjnych szpitala Alder Hey zainstalowano po dwa monitory chirurgiczne Sony LMD-2760MD, które dzięki panelowi OptiContrast i większemu ekranowi zapewniają chirurgowi wyraźniejszy obraz i większy komfort pracy. Na każdej sali znajduje się także 43-calowy monitor profesjonalny BRAVIA pozwalający wyświetlać dodatkowe materiały wizualne. Rejestrację poglądowego obrazu z całego zabiegu umożliwia zamontowana pod sufitem kamera Sony SRG-300SE. Obraz ze wszystkich źródeł dostępnych na sali operacyjnej można przesyłać przez sieć szpitalną do pozostałych sal operacyjnych. Służy do tego system o nazwie Nucleus dostarczony przez innego producenta. Możliwości systemu obejmują ponadto transmisję sygnału do mających powstać w Alder Hey sal wykładowych, jak również do innych placówek edukacyjnych.

Firma Sony dostarczyła również akwarium cyfrowe. Znajduje się ono w dziennej sali przedoperacyjnej i służy do zmniejszania poziomu stresu u dzieci. Akwarium jest oparte na technologii Sony i trzech 75-calowych monitorach profesjonalnych BRAVIA. Umożliwia dzieciom pokolorowanie własnej „rybki” i jej oglądanie w cyfrowym zbiorniku. Instalacja ta jest obecnie jedynym takim rozwiązaniem w Europie. W przyszłości rozważane jest wdrożenie techniki 4K i usprawnienie organizacji pracy.

2016-08-27