Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BRIGGS & STRATTON

Innowacje w ofensywie - silniki Briggs & Stratton

Innowacje w ofensywie

Briggs & Stratton to największy w świecie producent silników spalinowych stosowanych w urządzeniach ogrodniczych, budowlanych i przemysłowych. Firma działa w ponad 100 krajach, produkuje ponad 10 milionów silników rocznie i gwarantuje doskonałą obsługę. W Polsce funkcjonuje ponad 300 autoryzowanych dealerów serwisowych, dzięki którym użytkownicy silników Briggs & Stratton mają łatwy dostęp do fachowej wiedzy i specjalistycznej pomocy. Mimo znakomitej pozycji na rynku firma nie spoczywa na laurach, wręcz przeciwnie: prowadzi dialog z użytkownikami, bada ich potrzeby i poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które te potrzeby zaspokoją. W wyniku tych działań powstają nowoczesne silniki, które są trwałe i niezawodne, a jednocześnie wymagają od użytkowników minimum zaangażowania w ich obsługę. O to, co nowego pojawiło się w ostatnim czasie w ofercie silników Briggs & Stratton, a także o tym, jakich ciekawych i innowacyjnych rozwiązań miłośnicy pięknych trawników mogą się wkrótce spodziewać, zapytaliśmy Wojciecha Jasińskiego – dyrektora ds. rozwoju biznesu w firmie Briggs & Stratton.

Redakcja: W Polsce z roku na rok przybywa użytkowników narzędzi ogrodowych. Czy są to świadomi konsumenci, którzy wybierają przede wszystkim markowe urządzenia dobrej jakości, czy też kierują się głównie ceną? Innymi słowy: czy sprzęt ogrodowy „kupujemy głową czy ceną”?

Wojciech Jasiński: Sytuacja na rynku narzędzi ogrodowych jest bardzo dynamiczna. Z roku na rok przybywa użytkowników, którzy poszukują sprzętu dostosowanego do ich potrzeb i możliwości finansowych. Na podstawie analizy wyników badań konsumenckich w Polsce wiemy, że marka silnika jest jednym z kluczowych argumentów przy wyborze kosiarki. Niestety, niska cena, która nie zawsze idzie w parze z dobrą marką, jest nadal bardzo często podstawą decyzji zakupowych. Kwestią wyboru jest, czy ktoś chce co sezon kupować nowy, tani sprzęt, czy woli zainwestować większe pieniądze w maszyny, które będą mu służyć latami. Niezależnie od tych preferencji użytkownicy oczekują urządzeń łatwych w obsłudze, niewymagających poświęcania czasu na ich konserwację. A takie silniki oferuje im Briggs & Stratton.

Rzeczywiście, obserwując ofertę silników Briggs & Stratton z ostatnich lat, można zauważyć, że firma regularnie wprowadza na rynek bardzo funkcjonalne rozwiązania. Jak zostały one przyjęte przez użytkowników?

Firma Briggs & Stratton ma ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji silników, dzięki czemu możemy zaoferować maszyny praktycznie bezawaryjne, które przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć wiele sezonów. Teraz pracujemy nad tym, aby ich prawidłowa obsługa i serwisowanie były łatwe i nie zabierały zbyt wiele cennego czasu. Wymagania konsumentów rosną, a nasi projektanci szukają właściwych rozwiązań. W odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników wprowadziliśmy w 2015 r. pierwsze silniki z systemem InStart, niewymagające pociągania za linkę podczas rozruchu maszyny. Tegoroczny sezon zaowocował natomiast wprowadzeniem silników z serii EXi, w których nie ma konieczności wymiany oleju.

Jak dokładnie działa system InStart?

Dzięki temu rozwiązaniu uruchomienie silnika jest niezwykle proste. Już nie trzeba szarpać za linkę rozrusznika, wystarczy nacisnąć przycisk „Start” lub przekręcić kluczyk. InStart łączy moc i wydajność silnika spalinowego z bezproblemowym uruchamianiem elektrycznej kosiarki. Wraz z silnikiem 775iS DOV InStart Briggs & Stratton wprowadził najnowszą technikę baterii litowo-jonowych, zintegrowanych bezpośrednio z samym silnikiem. Zapewniają one wielokrotne uruchamianie maszyny bez potrzeby ciągłego ładowania baterii. Ponieważ sprzedaż maszyn z tym systemem dwukrotnie przekroczyła nasze oczekiwania, w obecnym sezonie wprowadziliśmy go do kolejnych modeli silników: 675iS i 875iS.

InStart to prostota obsługi. Tegoroczna nowość, czyli silniki z serii EXi, zaskoczyła użytkowników ograniczonymi wymaganiami konserwacyjnymi, a właściwie niemalże ich brakiem. Konsumenci właśnie tego oczekiwali?

Badania konsumenckie pokazują, że jest duża grupa użytkowników kosiarek elektrycznych, która bardzo chętnie zrezygnuje z kabla i przerzuci się na kosiarki spalinowe – pod warunkiem, że będą proste w obsłudze. Dzięki udoskonalonej konstrukcji i zaawansowanym rozwiązaniom zastosowanym w silnikach z serii EXi coroczne podstawowe czynności konserwacyjne można wykonać w kilka minut. Nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi, aby uzyskać dostęp do wlewu oleju i filtra powietrza. System Just Check and Ad sprawia, że temperatura osiągana przez olej jest niższa o 23 °C niż w tradycyjnych silnikach. Chłodniejszy olej oznacza wolniejszy zanik jego właściwości. Przy odpowiedniej eksploatacji olej nie musi być wymieniany. Wystarczy sprawdzać jego stan i ewentualnie uzupełnić poziom. Silniki z serii EXi zostały wyróżnione i docenione w 28. plebiscycie „Top 100: Best of What’s New Awards”, organizowanym przez amerykański magazyn „Popular Science”, w kategorii „dom”. Briggs & Stratton otrzymał za nie również certyfikat „Top Innowacja 2016”, przyznawany przez branżowy magazyn „Biznes Ogrodniczy”.

Na tym nie koniec innowacji, bo ciekawe rozwiązanie na kolejny sezon – silniki Mow’n’Stow – jest już gotowe. Co je wyróżnia i dla kogo przygotowana jest ta oferta?

Silniki z systemem Mow’n’Stow zostały zaprojektowane tak, aby kosiarkę można było przechowywać w pozycji pionowej. Przeznaczone są dla wszystkich użytkowników, którzy nie mają zbyt dużo miejsca na przechowywanie sprzętu. Bardzo często brak przestrzeni wpływa na decyzje zakupowe konsumentów – kupują kosiarki elektryczne, które można łatwo przechowywać w pozycji pionowej. Zaletami tego rozwiązania są oszczędność miejsca oraz zwiększenie szansy na pozyskanie nowych klientów.

W jaki sposób konsumenci mogą się zapoznać z rozwiązaniami oferowanymi przez markę Briggs & Stratton?

Briggs & Stratton przygotował dla swoich klientów bezpłatną aplikację „Zielony Trawnik” – dostępną na smartfony w Google Play i App Store. Dzięki niej użytkownicy mają łatwy dostęp do źródła praktycznych porad, m.in. jak dobrać moc silnika kosiarki do wielkości trawnika, jak uruchomić kosiarkę po raz pierwszy, jak przygotować się do sezonu i jak dbać o silnik kosiarki, by działał sprawnie przez długie lata. Porady wzbogacone są zdjęciami oraz filmikami instruktażowymi. Dodatkowo za pomocą aplikacji można błyskawicznie znaleźć najbliższy autoryzowany serwis Briggs & Stratton. Dostępna jest tu również gra, w której można wirtualnie skosić trawnik i wygrać puchar Briggs & Stratton. Zapraszamy również na naszą stronę internetową oraz profil firmy w serwisie Facebook. Więcej informacji o B&S można znaleźć też na stronie www.silnikmaznaczenie.pl.

2016-06-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket