Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SONUS FABER

Ku czci Stradivariego

Ku czci Stradivariego

Słynąca z produktów o wyjątkowym wzornictwie firma Sonus faber wprowadziła do swojej oferty model Il Cremonese, która dołączyła do serii Homage, najbardziej rozpoznawalnej wśród kolumn głośnikowych Sonus fabera.

3,5-drożne kolumny Il Cremonese są hołdem dla Antonio Stradivariego (mieszkającego niegdyś w miasteczku Cremona) i Andrei Amatiego – twórców doskonałych instrumentów i artystów, którzy na przełomie XVII i XVIII w. zrewolucjonizowali rzemiosło ówczesnych lutników. W Il Cremonese wykorzystano wiele autorskich, znanych z wcześniejszych modeli Sonus fabera, patentów i rozwiązań technicznych. System Stealth Reflex pozwala na zmniejszenie wymiarów wewnętrznej objętości akustycznej w sposób umożliwiający zachowanie kontroli nad poziomem zniekształceń. Kolejnym patentem jest system antywibracyjny Zero Vibration Transmission, izolujący obudowę od podłoża i od środowiska akustycznego otaczającego kolumny. Zastosowano tutaj rewolucyjną metodę polegającą na wykorzystaniu nowoczesnych elastomerów zamontowanych bezpośrednio we wnętrzu kolców podłogowych. Innym ciekawym rozwiązaniem jest podwójna wibroizolacja Dampshelves, składająca się z dwóch masywnych płyt, wykonanych z czarnego, szczotkowanego avionalu. Zastosowany w kolumnach system SLFE (Staggered Low Frequencies Emission Technology) optymalizuje charakterystykę przetwarzania w zakresie najniższych częstotliwości.

Głośniki zamontowane w kolumnie to autorskie konstrukcje Sonus fabera. Przetwornik wysokotonowy wyposażono w membranę w postaci sfery z wytłumionym szczytem (Damped Apex Dome). W paśmie średniotonowym pracuje przetwornik Sonus faber M18 XTR-04, a głośniki niskotonowe to Sonus faber W18XTR-12 (czyli odpowiednik przetworników niskotonowych, jakich użyto w modelu Lilium) oraz obsługujący pasmo ultraniskich częstotliwości przetwornik W22XTR.

Il Cremonese charakteryzują się innowacyjnym kształtem obudowy. Charakterystyczny dla firmy Sonus faber pięciokątny romboid przywołuje na myśl szlachetny kamień, jakim jest diament. Jednocześnie forma ta optymalizuje sztywność całej konstrukcji.

Do produkcji nowych kolumn wykorzystano ekskluzywne materiały – lakierowane drewno orzechowe, hartowane szkło, czarną skórę i szczotkowane aluminium. Są to więc te same surowce, których użyto w modelach Aida i Lilium – to kolejny rodzaj hołdu składanego tradycji firmy. Kolumna głośnikowa Il Cremonese będzie dostępna w dwóch kolorach: czerwonym i orzechowym. Sugerowana cena detaliczna modelu Il Cremonese to 84 999 zł za sztukę.

2016-02-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket