Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Kategorie

Czy można zwrócić wadliwy towar w ciągu 14 dni?

Czy można zwrócić wadliwy towar w ciągu 14 dni?

2016-02-25

Kupując przez internet wiemy, że przysługują nam pewne prawa. Jednym z nich jest prawo do odesłania towaru w ciągu 14 dni. Nie musimy podawać przyczyny, dlaczego towar zwracamy. W regulaminach sklepów często są zapisy, że towar nie może nosić śladów używania, musi posiadać metki, oryginalne opakowania itp. Co w przypadku, gdy okaże się, że towar jest wadliwy? Czy możemy go odesłać i skorzystać z prawa odstąpienia od umowy w terminie 14 dni? Czy sprzedawca będzie miał obowiązek zwrotu pieniędzy? Czy też w takich przypadkach powinniśmy towar reklamować i żądać uprawnień wynikających z rękojmi bądź gwarancji?

Czytaj więcej...
Podrobiony produkt zamiast oryginału a prawa konsumenta

Podrobiony produkt zamiast oryginału a prawa konsumenta

2016-02-25

Konsumenta często do zakupu produktu zachęca jego niska cena. Chce kupić dobry firmowy sprzęt, ale wiadomo szuka, gdzie najtaniej. Niekiedy produkt tylko wygląda na markowy, a w rzeczywistości nim nie jest. Podrobiony towar zazwyczaj jest bardziej wadliwy niż oryginał. Wykonany jest z zamienników, dlatego jego żywotność jest znacznie krótsza. Możemy świadomie zgodzić się na taki zakup. Problemy powstają wówczas, gdy zostaliśmy wprowadzeni w błąd i zamiast oryginału kupiliśmy podróbkę. Co możemy wówczas zrobić? Jakie prawo nam przysługuje? Na jakie przepisy się powołać? Jaką odpowiedzialność ponosi sprzedawca?

Czytaj więcej...
Apartamenty Cosmopolitan: najwyższy standard

MIELE

Apartamenty Cosmopolitan: najwyższy standard we współpracy z Miele

2016-02-08

Wystawa zdjęć prestiżowego budynku Cosmopolitan zagości w salonie Miele, dzięki współpracy Tacit Investment, inwestora, oraz firmy Miele. To właśnie wysokiej klasy urządzenia Miele wchodzą w skład wyposażenia wszystkich apartamentów w Cosmopolitan.

Czytaj więcej...
Ponad sto nagród na CES 2016

SAMSUNG

Ponad sto nagród na CES 2016

2016-02-08

Podczas targów elektroniki użytkowej CES 2016 Samsung Electronics zdobył ponad 100 nagród w kluczowych kategoriach, takich jak domowa rozrywka, sprzęt gospodarstwa domowego, urządzenia mobilne oraz Internet rzeczy.

Czytaj więcej...
Samsung Electronics Polska

SAMSUNG

Samsung Electronics Polska z Joanną Jędrzejczyk

2016-02-05

Aktualna mistrzyni w wadze słomkowej najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki - UFC promuje urządzenia firmy Samsung w nowej kampanii "Zostań legendą".

Czytaj więcej...
Koszty transportu i montażu wadliwego towaru

Koszty transportu i montażu wadliwego towaru

2016-02-04

Korzystając z reklamacji w ramach rękojmi zdajemy sobie sprawę, iż sprzedawca musi sprawdzić wadliwy towar. Jeżeli są to drobne produkty nie mamy problemu z ich dostarczeniem . Nie zawsze jednak tak jest. Niekiedy są to produkty o dużych gabarytach. Chcąc skorzystać z reklamacji w ramach rękojmi nie wiemy, czy obowiązek dowozu spoczywa po stronie sprzedawcy, czy konsumenta? Kto ponosi koszty? Co w przypadku, gdy sprzedawca nie odbiera wadliwego towaru? Kto dokonuje demontażu i montażu wadliwego towaru?

Czytaj więcej...
Nowe prawa konsumentów

Nowe prawa konsumentów

2016-02-04

Od 25 grudnia 2014 r. obowiązuje nowa ustawa o prawach konsumenta. Konsumenci zyskali nowe prawa, a sprzedawcy nowe obowiązki. Nowe prawo będzie miało zastosowanie do wszystkich transakcji zawartych po 24 grudnia 2014 r. Oznacza to, że do transakcji zawartych przed tą datą należy stosować dotychczas obowiązująca ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Czytaj więcej...
Nowe przepisy o informowaniu o cenach towarów i usług

Nowe przepisy o informowaniu o cenach towarów i usług

2016-02-04

25 lipca 2014 r. weszła w życie nowa ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług ( Dz.U.2014.915). Tym samym utraciła moc dotychczas obowiązująca ustawa z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach. Nowe przepisy mają na celu ułatwić sprzedawcom wywiązywanie się z niektórych obowiązków. Konsumenci zaś musza przywyknąć do nowej sytuacji i wiedzieć, czego teraz mogą żądać, a czego nie. Jakie więc prawa i obowiązki wprowadza ww. ustawa?

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket